Blíží se víkendové léto, pojďte do přírody!

Během posledních pár dnů nám příroda ukázala svoji obrovskou sílu.  O nadcházejícím víkendu bychom si měli naopak dopřát příjemné slunečné a teplé dny.  Strávit se dají na přírodně zajímavých místech s průvodci Českého svazu ochránců přírody. A to zábavně a poučně. Pro malé i velké návštěvníky, kteří se o přírodě chtějí dozvědět víc, právě probíhá kampaň Setkání s přírodou.

Navštívit skrytá jezírka přímo v Liberci, projít se po rozkvetlých loukách Novohradska, pozorovat sirné prameny na Tepelsku, nahlédnout do života obojživelníků bývalého lomu Loupežník, dozvědět se o léčivých rostlinách v Prostějově… To je výběr z programu úspěšné kampaně Setkání s přírodou, kterou pořádá pátým rokem Český svaz ochránců přírody.

Kampaň probíhá již od 7. června, ale v následujících pěti dnech se mohou zájemci z řad veřejnosti vydat na dalších pět přírodovědně cenných míst.  Výlety a exkurze budou doplněny o zajímavé pohledy a komentáře zasvěcených průvodců.  Těmi jsou samotní členové ČSOP, kteří vybrali lokality, na kterých bude možné vidět vzácné rostliny a živočichy, seznámit se s důvody ochrany vzácných či ohrožených míst a druhů i se smyslem konkrétních ochranářských aktivit.

Akce jsou zdarma přístupné všem zájemcům a není třeba se na ně předem hlásit. Přehled všech setkání a další informace ke kampani jsou k dispozici na www.setkanisprirodou.cz.

Akce o tomto víkendu:

Setkání s botanickou zahradou 14.6.2013

Setkání s Loupežníkem 15. 6. 2013

Setkání Mokřadním rájem Tepelska, aneb za sirnými vývěry, motýly a vzácným
všivcem 15.6.2013

Setkání s přírodou Opičáku 16.6.2013

Setkání s loukami Novohradska  16.6.2013

 

Bližší informace:

Lucie Matulová

Kancelář ústřední výkonné rady ČSOP

tel: 222 516 115, 731 760 872

E-mail: