Český svaz ochránců přírody (ČSOP) připravil k letošním Vánocům opět speciální dárky, které nejen potěší vaše blízké, ale hlavně pomohou. Pod stromeček můžete darovat v podobě darovacích certifikátů symbolický kousek vzácné přírody nebo exkurzi na vybraná Místa pro přírodu.

Zakoupením certifikátu z edice „Daruj kousek přírody“ přispějete na sbírku Místo pro přírodu, ze které ČSOP vykupuje přírodně cenné pozemky. Třeba mokřad, prales nebo květnatou louku. Největším dárkem je záchrana míst, která by v budoucnu mohla nenávratně zaniknout. V nabídce je také speciální vánoční certifikát s krásnými liščaty.

Dále můžete darovat zážitkové certifikáty, které umožňují navštívit jedno ze čtyř vykoupených Míst pro přírodu: ve středních Čechách Milskou stráň se stovkami orchidejí, v Pošumaví u Vimperka Ovčí ráj – pastviny s řadou vzácných druhů a krásnými výhledy, v Bílých Karpatech jedlobukový prales Ščúrnica a nově též desítkami druh vzácných rostlin rozkvetlou přírodní rezervaci Hutě. Exkurze probíhají s poutavým výkladem odborníků, kteří se o konkrétní lokality dlouhodobě starají. 

Více informací naleznete na https://certifikaty.mistoproprirodu.cz, kde lze certifikáty rovnou i objednat.

Zakoupené darovací certifikáty budou obratem zaslány elektronicky nebo poštou na uvedenou adresu nebo je možné si je osobně vyzvednout na adrese Domu ochránců přírody v Michelské 5 na Praze 4.