Dokonalé odposlouchávací zařízení v kanceláři Hlavní pošty!

(Praha, 22. 3. 2012) Nejen na pražské radnici byly instalovány odposlechy. Pracovníci České pošty  dnes v jedné z kanceláří hlavní pošty odhalili špiona s dokonalými odposlechy! Byl jím netopýr dlouhouchý. Vzácný netopýr byl zadržen a odvezen Pražskou zvířecí záchrankou, kterou provozuje Český svaz ochránců přírody.

Jak dlouho se zde tento špión ukrýval a poslouchal není zcela jasné. Dnes v ranních hodinách vytočil pracovník hlavní pošty pohotovostní linku Pražské zvířecí záchranky 774 155 155 a oznámil jeho nález. Do budovy hlavní pošty v ulici Politických vězňů tak vyrazilo zásahové vozidlo Pražské zvířecí záchranky. Netopýra, který se původně skrýval na lustru v jedné z kanceláří vedení pošty a simuloval, že zabloudil, dostali ochránci přírody v pytli na dopisy.

 Netopýra předali pracovníci Pražské zvířecí záchranky do péče odborníků z ČSOP Nyctalus, kteří se péčí o netopýry dlouhodobě zabývají. V Praze je tento druh netopýra s obrovskýma ušima poměrně vzácný. Stejně jako ostatní netopýři je aktivní pouze přes noc. Ve dne visí, nabírá energii a poslouchá, co se kde šustne.

 Špion z České pošty se do míst odposlechu pravděpodobně brzy vrátí. Netopýr dlouhouchý je totiž fixovaný na poměrně malé území výskytu. Je tedy nutné ho vypustit v místě nálezu. Doufáme však, že tentokrát si pro odposlechy najde lepší místo.

 Pražská zvířecí záchranka působí na území hlavního města od října 2009. Za tuto dobu se její posádce podařilo přijmout 701 zvířat. Stovky dalších pak zachránili pracovníci dispečinku záchranky pomocí odborných rad na telefonním čísle 774 155 155. Na jaře roku 2010 přišla zvířecí záchranka o dotace pražského magistrátu. Od této doby je tak zcela závislá pouze na drobných darech Pražanů a sponzorech. Provoz zvířecí záchranky přitom přijde minimálně na 50 tis. měsíčně. Pokud můžete, pomozte prosím Pražské zvířecí záchrance, aby mohla i nadále pomáhat volně žijících živočichům.

Dary posílejte na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi č . 33553322/0800, var.symbol 1111. Děkujeme!