Dračí doupě v přírodě

Lutyňská pískovna, nově vykoupená lokalita v rámci programu Místo pro přírodu, je již v péči pozemkového spolku ČSOP Cieszynianka, který připravil zajímavou akci nejen pro milovníky přírody, ale i pro milovníky klasické hry Dračí doupě. Jedná se o hru nepočítačového typu, která se mezi lidmi objevuje už od roku 1990. Akce proběhne 29. 4. 2023, bližší informace, co s sebou, a přihlášku na akci naleznete na stránkách kampaně www.vikendproprirodu.cz.

Rok 2023 vyhlásil ČSOP rokem konikleců, jejichž hlavní sezona sice pomalu končí, ale péče o ně musí ještě pár týdnů pokračovat. V Plumlově plánují koniklecovou lokalitu připravit na další rok. Již nyní se musí odklidit stará tráva kolem odkvetlých konikleců, díky tomu se budou moci lépe rozmnožovat. Na lokalitě proběhne i přednáška o koniklecích, dozvíte se například, proč je koniklec silně ohroženou rostlinou, co mu škodí, a další zajímavosti. Pro děti i dospělé bude zajištěn doprovodný program a účastníci získají tištěné materiály o koniklecích. Celou akci, která proběhne 6. 5. 2023, zajišťuje pozemkový spolek Prostějovsko.

Tradičním se již stalo koupání v Ondratické pískovně, opět se jedná o jeden z doprovodných programů na akci Víkend pro přírodu, konkrétně v Brodku u Prostějova, kterou organizuje pozemkový spolek Prostějovsko, v čele s J. Podhorným. Nejprve se udělá kus práce na lokalitě a potom se všichni vydají zchladit do pískovny. Akce je naplánovaná na 26. 5. 2023.

Během letních měsíců je fajn vypadnout do přírody pod stan, nebo jen tak pod širák. Akce v kampani Víkend pro přírodu přesně toto nabízejí. Na stránkách kampaně www.vikendproprirodu.cz naleznete nabídku všech akcí, akce se tam objevují postupně, doporučujeme proto sledovat webové stránky pravidelně, nebo se přihlaste k odběru novinek na . A pozor, akce nemusí být jen o víkendu.

Hnutí pozemkových spolků i kampaň Víkend pro přírodu byly letos podpořeny granty Ministerstva životního prostředí.

Kontakt: Kateřina Paličková, tel.: 222 516 115,

Fotografie k použití