Labuť velká zažila comeback do volné přírody!

Herecké duo Kristýna Leichtová a Filip Kaňkovský, spolu s pracovníky Pražské zvířecí záchranky, umožnili ve čtvrtek comeback vyléčené labuti velké. Ta se mohla zpět na Vltavu vrátit po čtrnáctidenní rehabilitaci v záchranné stanici Aves Kladno.

Labuť velkou našli zaměstnanci štěchovické vodní elektrárny přímo v jejím areálu na břehu Vltavy. Měla viditelnou stopu krve na boku a nebyla schopná pohybu. Později se ukázalo, že narazila do drátů vysokého napětí, které v těchto místech nad Vltavou vedou. Pracovníci elektrárny proto zavolali Pražskou zvířecí záchranku na čísle 774 155 155, která se stará o zvířata nejen v Praze, ale i na Praze – západ. „Pacienta“ následně ochránci přírody odvezli do záchranné stanice Aves Kladno. Zde labuti odborníci poskytli nejlepší možnou péči a již po pár dnech zaznamenali výrazné zlepšení jejího zdravotního stavu. Po čtrnácti dnech rehabilitace se mohla labuť vrátit zpět do volné přírody.

Labuť velkou vypustili známí herci Kristýna Leichtová a Filip Kaňkovský, kteří už v minulosti projevili zájem o podporu činnosti Pražské zvířecí záchranky. Labuti umožnili comeback v nedaleké Davli. Toto místo vybrali ochránci přírody záměrně. Důvodem byl fakt, že je v blízkosti původního místa nálezu, vyskytují se zde další labutě a nehrozí jí nebezpečí v podobě vysokonapěťových drátů.

Pražská zvířecí záchranka pomáhá od roku 2009. Za tu dobu zachránili její pracovníci v Praze a na Praze – západ již více než 1800 zvířat v nouzi. V tisíci dalších případech pomohli radou na lince 774 155 155. Od května 2010 však nemají ochranáři žádné dotace a spoléhají se pouze na dary drobných dárců. Současně hledají silného sponzora, který by činnost záchranky dotoval. Pokud můžete, pomozte! Více informací dostanete na nebo na telefonu 774 155 155.