(Praha, 3. 12. 2019) Český svaz ochránců přírody (ČSOP) připravil k letošním Vánocům speciální dárky, které nejen potěší vaše blízké, ale především pomohou naší těžce zkoušené přírodě. Pod stromeček můžete nově nadělit plnou misku kosům nebo sýkorkám nebo věnovat členství v ČSOP. A nadále můžete pořídit dlouhodobě nabízené certifikáty s darováním kousků vzácné přírody. Věnované dárky tak nejen potěší krásně vyvedenými certifikáty, ale především dobrým pocitem, že dárek bude ještě dál pomáhat.

Pokud chcete pomoci zraněným zvířatům, která se léčí v záchranných stanicích pro volně žijící živočichy, můžete zakoupit darovací poukaz z edice „Plná miska“. Naplníte tím misku konkrétním zvířatům, která se zotavují v záchranných stanicích. Částkou, kterou přispějete, lze zafinancovat krmení a léčení pro jedno zvíře na jeden den. Na stránkách Zvíře v nouzi si můžete vybrat z široké nabídky zvířat, kterým se rozhodnete takto pomoci. Naplnit misku můžete nově kosům černým nebo sýkorkám a dalším drobným pěvcům, stejně tak i tradičně ježkům, vydrám, poštolkám nebo veverkám. Zpestřit štědrovečerní hostinu můžete i libovolným pacientům stanic díky poukazu, prostřednictvím kterého přispějete na krmivo všem zvířatům bez rozdílu. Díky vaší pomoci se tak zraněná či jinak nemocná zvířata mohou rychle zotavit a tím dříve vrátit do přírody. Více informací naleznete zde: www.zvirevnouzi.cz/darovaci-certifikaty/

Nadělit můžete nejen plné misky zvířatům, ale rovnou kousky přírody. Třeba kus pralesa, mokřadu, louky nebo rašeliniště. Zakoupením certifikátu z edice „Daruj kousek přírody“ přispějete na sbírku Místo pro přírodu, ze které ČSOP vykupuje pozemky. Ale ne pozemky ledajaké, ale takové, kde se nachází vzácná příroda. Třeba zmíněný mokřad, prales nebo květnatá louka. Největším dárkem je záchrana míst, která by mohla být v budoucnu nenávratně ztracena. Nabízíme také vánoční certifikát, díky kterému přispějete na výkup nových lokalit. Na obálce najdete dvě krásná liščata.

Jestliže víte, že by pod stromečkem největší radost udělal výlet, jsou zážitkové certifikáty to pravé. K výběru je exkurze na Milskou stráň ve středních Čechách, kde je v květnu rozkvetlá louka plná orchidejí, nebo do bělokarpatského lesa Ščúrnica, kde můžete obdivovat nádherné stromy a užít si klid v přírodě. To všechno s poutavým výkladem odborníků, kteří se o konkrétní lokality dlouhodobě starají.  Více informací naleznete na stránce www.mistoproprirodu.cz/darovacicertifikaty .

Máte v okolí známé či přátele, kteří by měli zájem stát se členem ČSOP, ale ještě nejsou? Zaplaťte jim členství na rok a další krok je na nich. Nově nabízíme dárkové poukazy na členství.  Vy objednáte, nahlásíte jméno, komu bude členství věnované, zaplatíte a pak je na obdarovaném, zda se nám ozve a stane se členem Českého svazu ochránců přírody, nebo dárkový poukaz využije jen jako záložku do knížky a bude vědět, že pomohl dobré věci. Obdarovaný může tímto darem získat nejen členství v naší největší ochranářské organizaci, ale dostane také dvě čísla časopisu Krása našeho domova a mnoho zajímavých aktuálních informací z ochrany přírody. Poukázky na členství lze objednat na  nebo osobně na adrese Michelská 48/5, Praha 4.

Zakoupené certifikáty a poukázky vám obratem zašleme poštou na vámi uvedenou adresu nebo si je můžete vyzvednout na adrese Domu ochránců přírody v Michelské 5 na Praze 4.

Darovací certifikáty lze objednat na stránkách sbírek Místo pro přírodu a Zvíře v nouzi:

Místo pro přírodu – nabídka certifikátů zde: mistoproprirodu.cz/darovacicertifikaty, dary lze posílat na účet 9999922/0800Zvíře v nouzi – nabídka certifikátů zde: zvirevnouzi.cz/sbirka-zvire-v-nouzi/darovaci-certifikat, dary lze posílat na účet 33553322/0800Dárkové poukázky na členství – získáte objednávkou na email nebo osobně
na adrese Michelská 48/5, Praha 4

Kontakt:  Martina Kišelová, Český svaz ochránců přírody, tel. 222516115, mail:

Fotogalerie: www.zonerama.com/Link/Album/5813975?secret=m7fI8a00NOxT1R3416dpX1948