Pokračují naše Setkání s přírodou

O tomto víkendu pořádá Český svaz ochránců přírody dalších 6 zajímavých akcí. Představí na nich mmj. život netopýrů v opuštěném lomu u Srbska, starobylé stromy v zámeckém parku ve Vlašimi, vzácné orchideje pětiprstky u Slavičína či unikátní skalní stepi na okraji Prahy. Exkurze s odborníky do přírody se uskuteční v rámci nového projektu Českého svazu ochránců přírody nazvaného Setkání s přírodou. Všechny akce jsou otevřené veřejnosti!

Smyslem projektu Setkání s přírodou je umožnit veřejnosti návštěvu zajímavých míst naší přírody se zasvěceným průvodcem a upozornit na to, že za vzácnými rostlinami a živočiny není nutné vždy vyrážet do botanických a zoologických zahrad. Často je totiž můžeme spatřit na dosah od měst či obcí. Doba akce není zvolena náhodně. První polovina června je velmi aktraktivní doba, kdy lze v naší přírodě spatřit opravdu mnoho vzácností.

Vybrat si z jednotlivých akcí mohou zájemci na adrese www.setkanisprirodou.cz, kde naleznou i popis akce a místo srazu. Na akce není třeba se předem hlásit, v případě jakýchkoliv dotazů však lze kontaktovat uvedeného pořadatele. Seznam akcí zasíláme i v příloze této zprávy.

Minulý víkend ČSOP uspořádal celkem 8 podobných setkání. Navštívilo je přes 200 zájemců. Nejvíce lidí přilákaly výpravy do lomu Hády u Brna, za 13 studánkami u České Třebové či za vodními živočichy u Svitavských rybníků.

Kontakt:
Petr Stýblo
Český svaz ochránců přírody
tel.: 602 395 473, 222516115