Pomozte prosím zvířecí záchrance dál pomáhat

Hlavní sezona Pražské zvířecí záchranky je v plném proudu. Denně vyjíždí v průměru k pěti případům zvířat v nouzi. Odborníci na telefonu rozdávají desítky rad každý den prakticky od rána až do večera. Ochránce přírody však trápí především existenční problém, který souvisí s nedostatkem financí a nespolehlivým zásahovým vozem. Rozhodli se proto zahájit crowdfundingovou kampaň ve spolupráci s portálem Hithit.cz a známými herci jako je David Matásek či Kristýna Leichtová.

V pondělí ráno zavolala paní Petra z pražských Dejvic na linku Pražské zvířecí záchranky 774 155 185, že našla odrostlé mládě kavky obecné. Odborníci na telefonu jí poradili, že se jedná o ptáče, které se pouze učí létat a lidskou pomoc nepotřebuje. Rodiče totiž opeřená ptáčata dokrmují na zemi mimo hnízdo, kde se učí létat a hledat si potravu. Nálezkyně však měla pocit, že je mládě poraněné a proto se domluvila s ochránci přírody, kteří na místo vyjeli, aby kavku zkontrolovali.

Po příjezdu do Dejvic se ukázalo, že je ptáče sice vyčerpané, ale jinak nezraněné. Malá kavka však byla odchycená již delší dobu a bylo by tak nejisté, že si jí po vrácení na místo nálezu, navíc hned vedle hlavní silnice, najdou rodiče. Ochránci přírody jí proto naložili do zásahového vozu a vydali se směrem do Hloubětína, kam přivolala zvířecí záchranku paní Jana s tím, že zde leží poraněné mládě straky. Záchranáři zde téměř půl hodiny marně hledali ptáče, když v tu chvíli zavolal pan Ondřej z Podolí, že našel malou sojku ve výkopu před domem. Zvířecí záchranka dojela na místo a vyškolená posádka zjistila, že se jedná o ptáče, které se pádem do výkopu poranilo. Oba přijatí pacienti skončili v rukou veterinárního lékaře a jsou mimo ohrožení života.

Podobných případů má Pražská zvířecí záchranka v posledních dnech desítky. Denně vyjede v průměru k pěti případům zvířat v nouzi v Praze i na Černošicku. Jak dlouho však bude zásahový vůz Pražské zvířecí záchranky brázdit ulice je však otázka. Jediný automobil, který má pro tyto účely k dispozici je stále častěji v servisu. Na jeho opravy padají nemalé částky a několikrát se již stalo, že zvířecí záchranka nemohla pro své pacienty jezdit i několik dnů. Na nový vůz však ochránci přírody nemají dostatek prostředků.

Z toho důvodu se rozhodli zahájit crowdfundingovou kampaň ve spolupráci s portálem Hithit.cz. Kampaň podporují i známí herci David Matásek, Kristýna Leichtová, Filip Kaňkovský, Aneta Krejčíková a Patricie Solaříková.

Bez nového zásahového vozu vyjede pravděpodobně Pražská zvířecí záchranka velmi brzy naposledy. Skončí tak po více než 6 letech, během kterých jen po Praze najezdila více než 180 000 kilometrů a pomohla více než 3000 zvířatům. Pomozte nám prosím zachovat tradici záchrany zvířat v Praze a na Praze západ. Přispějte prosím na náš projekt na hithit.cz. Více informací rádi poskytneme na nebo na 774 155 185. Děkujeme!

Projekt na Hithitu najdete zde