Pražská zvířecí záchranka, kterou v Praze provozuje Český svaz ochránců přírody, opět propouštěla. Návratu do přírody se dočkala mladá poštolka obecná, která byla v květnu letošního roku nalezena jako malé mládě vypadlé z hnízda.

Poštolka měla štěstí, že si ji všimnuli lidé, kteří kontaktovali Pražskou zvířecí záchranku. Její pracovníci mládě odchytili a předali do péče záchranné stanici AVES Kladno. Poštolka zde nalezla nové rodiče a pod vzornou péčí svých ošetřovatelů dorostla do takové velikosti, kdy se mohla sama vypravit do volné přírody.

Mladý dravec dostal svobodu v žižkovském parku Parukářka, poblíž kterého byl jako mládě nalezen. Vrátil se tak do stejné lokality, ze které byl odebrán. Vypouštěcího aktu se zúčastnil také Ing. Pavel Sladkovský, místostarosta městské části Prahy 3, která přispěla na chod zvířecí záchranky významným finančním darem.

Pražská zvířecí záchranka, která svou činnost zahájila v září 2009 a od té doby přijala již více než 700 živočichů, však stále nemá žádného většího sponzora. Do května roku 2010 dostávala finanční příspěvky od magistrátu hlavního města Prahy. V současné době je však odkázána pouze na drobné dárce a sponzory. Její provoz přitom měsíčně stojí nejméně 50 tis. Kč. Prosíme, podpořte záchranu zraněných a jinak postižených volně žijících živočichů v Praze. Více informací naleznete na www.zvirevnouzi.cz nebo na www.praha.zachranazvirat.cz. Kromě městské části Praha 3, podpořily Pražskou zvířecí záchranku Nadace České spořitelny, Dálniční stavby Praha a Metrostav. Děkujeme!