Povodně ve středních Čechách pomalu odeznívají, s jejich následky se však budou lidé i zvířata potýkat ještě dlouho. Ve středu vyjížděla Pražská zvířecí záchranka do středočeské Davle. Při vyklízení pozemků od naplaveného bahna zde místní lidé nalezli dvě opuštěná několikadenní selátka divokého prasete.

Občané Davle, kteří odklízeli následky povodní na břehu Vltavy v Davli, našli ve večerních hodinách dvě malá opuštěná selátka zapadlá v bahně. Zachovali se přesně tak, jak by se měl zachovat každý, kdo najde zvíře v nouzi. Selátka vyprostili, uložili do vystlané bedny a zatelefonovali na linku 774 155 155. Tak přivolali na pomoc Pražskou zvířecí záchranku. Protože ve večerních hodinách již nebylo možné malé čuníky přepravit do záchranné stanice, chopili se role chůvy na jednu noc přímo pracovníci záchranky. Krmení malých divokých prasátek nebylo úplně jednoduché. Selátka bylo nutné krmit z láhve každé dvě hodiny. Ve chvíli, kdy na ně přišel hlad, velmi nahlas volala po přídavku. Když se krmilo jedno, druhé pobíhalo po bytě a okusovalo vše, co mu přišlo do cesty.  Druhý den ráno čuníci odcestovali do záchranné stanice v Kladně, kde se připojili k dalším třem prasečím sirotkům. I když je jejich budoucnost ještě dost nejistá, lze už nyní konstatovat, že měli štěstí v neštěstí. Tisíce zvířecích mláďat totiž povodeň nepřežily.

Pražská zvířecí záchranka pomáhá od roku 2009. Za tu dobu zachránili její pracovníci v Praze a na Praze – Západ již více než 1300 zvířat v nouzi. V tisíci dalších případech pomohli radou na lince 774 155 155. Od května 2010 však nemají ochranáři žádné dotace a spoléhají se pouze na dary drobných dárců. Pokud můžete, pomozte! Více informací dostanete na .