Přemýšlíte nad novoročním předsevzetím? Věnujte alespoň jeden Víkend pro přírodu!

Lámete si každý rok hlavu nad novoročním předsevzetím? Nebo jste zastáncem tradičních přání, která často nevydrží ani do Tří králů? Přinášíme vám tip na předsevzetí pro rok 2022.

Rok 2022 bude mimo jiné rokem spolupráce, laskavosti, sdružování se, péče a pochopení (pozn. numerologický výklad čísla 2). Toto všechno a mnohem více nalezneme na akcích Českého svazu ochránců přírody s názvem Víkend pro přírodu. Jedná se o akce nejen o víkendu, ale i ve všedních dnech (hlavně třeba o prázdninách), kdy se dobrovolníci věnují přírodě. Mezi hlavní činnosti na těchto akcích patří kosení, hrabání, prořezávání křoví nebo sázení stromů. Nemusíte se bát, že by vám byla svěřena práce, na kterou nebudete stačit, vše je o domluvě a komunikaci s organizátory, kteří jsou za každou pomocnou ruku rádi.

Mnoho akcí doprovází i zajímavý doprovodný program, v roce 2021 se např. vyráběly bosoboty, opékaly se buřty, vařil se kotlíkový guláš a hrálo se na kytaru. Ti, kteří se zapojili už v minulých letech, si z těchto akcí často udělali pravidelné akce, kde se setkávají, užijí si příjemně strávený čas spolu a při tom pomůžou přírodě.

Přihlásit se můžete jednoduše na stránkách www.vikendproprirodu.cz, kde naleznete seznam všech plánovaných akcí, které zde přibývají postupně během celého roku. Při ohlédnutí za rokem 2021, který minulý týden zakončila akce v Šáreckém údolí, zjistíme, že bylo uspořádáno 45 akcí a zúčastnilo se přes 500 lidí. Děkujeme všem, kteří se Víkendů zúčastnili.

Zamysleme se tedy, zda je lepší dát si nesplnitelná, či otřelá novoroční předsevzetí, nebo konečně jedno splnitelné, které navíc přinese užitek přírodě. Těšíme se příští rok na společná setkání na Víkendech.

Projekt Víkend pro přírodu v roce 2021 podpořilo Ministerstvo životního prostředí.