Téměř 1000 lidí věnovalo v roce 2022 svůj Víkend přírodě

V roce 2022 se v rámci kampaně Českého svazu ochránců přírody Víkend pro přírodu uskutečnilo celkem 59 akcí, na kterých 909 dobrovolníků pomáhalo s každoroční údržbou vybraných přírodních lokalit. Naši dobrovolníci tak měli v rukách nejen kosy a hrábě, ale také motorovky. Právě s motorovkou začne i rok 2023.

Nový rok se překulí jako nic a budou tu Víkendy pro přírodu 2023. Již nyní víme o akci, z které se začíná stávat tradice, v roce 2022 proběhl první ročník Morkůveckého masakru motorovou pilou a hned na 13. až 15. 1. 2023 máme nahlášený druhý ročník této akce. Jedná se o klasické prořezávání náletových dřevin. Johana Drlíková z pořádající organizace ČSOP Morava od akce očekává rozšíření místa pro orchideje, ještěrky a dudky, kteří se ve starém třešňovém sadu nacházejí.

Velké úpravy se chystají i v Bečovské botanické zahradě, kde první z nich bude probíhat o víkendu 14. -15. 1. 2023. V plánu je budovat environmentální prvky v místním genofondovém sadu a etnozahradě. Organizátor Jiří Šindelář z tamější základní organizace ČSOP nabízí ubytování v zimních měsících v učebně ekocentra, ale na teplejší měsíce je přislíbeno i tee-pee. Akce v Bečovské botanické zahradě jsou naplánovány až do září 2023, více informací zjistíte na stránkách www.vikendproprirodu.cz .
Zapojte se v roce 2023 do Víkendů pro přírodu i vy! Akce na stránkách www.vikendproprirodu.cz pravidelně přibývají a za naše organizátory mohu zcela jistě říct, že každé dobrovolné ruce se na akci vždy hodí, odměnou je pak viditelný kus odvedené práce a prima parta lidí kolem.