Vánoce se blíží: Darujte kousek přírody!

K Vánocům patří mimo jiné radost z překvapení a dárků. Darovat lze takřka cokoliv, ale někdy je těch teplých ponožek a huňatých svetrů pod stromečkem zkrátka moc.  Vymyslet něco originálního, ale přesto hodnotného není často jednoduché. Český svaz ochránců přírody přináší (nejen) milovníkům přírody zajímavou možnost, jak ve vánoční hádance obstát s úctou a dobrým pocitem k tomu.

Jak na to? Věnovat k Vánocům kousek přírody – a to ne ledajaké  – nabízí se jedlobukový prales, orchidejové louky, rašeliniště s masožravou rosnatkou, kousek zachovalé přírody uprostřed velkoměsta, kde na jaře prozpěvuje slavík… Udělat tak radost sobě, těm, na kterých nám záleží a k tomu ještě třeba dvaceti šesti druhům vážek žijící ve staré pískovně, kterým hrozilo zasypání odpadem. Zkrátka podpořit krásná a cenná přírodní místa v Čechách i na Moravě, která stojí za záchranu.

Český svaz ochránců přírody takové lokality zachraňuje sbírkovou kampaní Místo pro přírodu. Díky ní je možné pozemky vykoupit a poskytovat jim nadále péči, kterou si zaslouží a potřebují.

Každý si může vybrat některé z  jednadvaceti cenných území a zakoupit jeho symbolickou část. ČSOP pak na danou adresu zašle speciální vánoční darovací certifikát. Příspěvek je zároveň dárkem pro všechny ty nápadné i nenápadné, známé i neznámé živočichy a rostliny, pro které je zrovna toto místo domovem. A že je to zároveň dárek trvalý, se mohou návštěvníci přesvědčit při výletech a procházkách.

Více informací o speciálních vánočních darovacích certifikátech i o kampani Místo pro přírodu obecně naleznete na www.mistoproprirodu.cz a na facebookových stránkách Místo pro přírodu. Konto veřejné sbírky Místo pro přírodu je 9999922/0800.

Bližší informace podá Lucie Matulová, tel.: 731 760 872, e-mail: