Věnujte pod stromeček nezbytečný dárek!

(Praha, 6. 12. 2017) Darovací certifikáty, které potěší a přitom pomáhají, jsou čím dál oblíbenější jako dárek pod stromeček. Český svaz ochránců přírody (ČSOP) každoročně nabízí celou řadu certifikátů, díky kterým můžete podpořit naší přírodu či zotavující se zvířata v záchranných stanicích. Letos navíc přichází s novinkou, limitovanou edicí darovacího certifikátu na záchranu části cenné lokality Zbytka.

Darovat symbolický kousek přírody je velmi jednoduché. Na stránkách sbírky Místo pro přírodu si můžete vybrat z několika variant certifikátů z edice „Daruj kousek přírody“. K výběru jsou varianty s kouskem lesa, mokřadu, rašeliniště, květnaté louky apod. a nově i s květem zvonečníku. Nová varianta certifikátu, jehož obálku zdobí květ zvonečníku hlavatého, je určena jako příspěvek na výkup pozemků na lokalitě, která se nazývá Zbytka.

V nabídce jsou i zážitkové certifikáty. Obdarovaný může díky poukazu vyrazit na exkurzi na Milskou stráň nebo do lesa Ščúrnica, kde je provede odborník. Termíny zajišťuje ČSOP, lze však objednat i speciální verzi exkurze. V takovém případě je prohlídka soukromá a termín si můžete vybrat sami. Pokud chcete něco navíc, můžete využít speciální vánoční certifikát včetně příručky s informacemi o zachráněných lokalitách.
Certifikáty můžete objednat na stránkách sbírky Místo pro přírodu:

http://www.mistoproprirodu.cz/darovacicertifikaty.

Naší podporu potřebují i zraněná či hendikepovaná zvířata v záchranných stanicích. Ta se do záchranných stanic většinou dostávají vinou člověka. Třeba kvůli střetům s automobilem, nárazem do skla, kvůli otravě nebo kvůli vyčerpání a vysílení. Jen s pečlivou péčí a dostatkem potravy je možné vrátit zpět do přírody alespoň část z nich. Prostřednictvím darovacího certifikátu můžete nechat naplnit misku veverkám, ježkům, vydrám, poštolkám nebo zvířatům obecně, a přímo tak podpořit volně žijící zvířata, která jsou umístěna v záchranných stanicích.

Certifikáty najdete na stránkách sbírky Zvíře v nouzi:

http://www.zvirevnouzi.cz/sbirka-zvire-v-nouzi/darovaci-certifikat/.

Darovací certifikáty lze objednat na stránkách sbírek Místo pro přírodu a Zvíře v nouzi:

Místo pro přírodu – nabídka certifikátů zde:  www.mistoproprirodu.cz/darovacicertifikaty, dary lze posílat na účet 9999922/0800Zvíře v nouzi – nabídka certifikátů zde: www.zvirevnouzi.cz/sbirka-zvire-v-nouzi/darovaci-certifikat, dary lze posílat na účet 33553322/0800Více informací o lokalitě Zbytka: http://www.jarojaromer.cz/bude-mit-smutny-pribeh-jedne-cenne-prirodni-rezervace-prece-jen-stastnejsi-konec/

Kontakt: Martina Kišelová, Český svaz ochránců přírody, tel. 222 516 115, mail: