Vichřice ochromila záchrannou stanici

Sněhová kalamita v neděli 8.2. ochromila záchrannou stanici Zelené Vendolí. Těžký mokrý sníh ve spojení se silným vichrem zdevastoval zasíťované voliéry pro čápy černé, čápy bílé a pro volavky. Poničen byl výběh pro srnčí zvěř. Okamžitá rekonstrukce stanice je nezbytná. Výběhy lze opravit, ale zasíťované voliéry se musí postavit do jara nové.

Svoji pomoc můžete nabídnout na telefonu 604 830 851. Finanční podporu na obnovu poničených voliér můžete posílat prostřednictvím sbírky Zvíře v nouzi přímo na účet záchranné stanice Zelené Vendolí.
Pošlete svůj dar na účet číslo: 33553322/0800 u České spořitelny, a.s., připište variabilní symbol 5010. Podrobné instrukce k zaslání daru najdete na našich webových stránkách.

Záchranná stanice Zelené Vendolí působí na moravsko-českém pomezí na území obcí Boskovice, Bystřice n.Pernštejnem, Česká Třebová, Lanškroun, Moravská Třebová, Svitavy, Velké Meziříčí. Svými výsledky se řadí dlouhodobě mezi nejúspěšnější. V roce 2008 bylo z 382 přijatých volně žijících živočichů 272 navráceno zpět do přírody, to je přes 70 %.

Více se o záchranné stanici Zelené Vendolí dočtete na webových stránkách www.sweb.cz/zelene.vendoli.

Dáša Zieglerová