Záchrana muflona v krčské nemocnici

Unikátní zásah se ve středu podařil ochráncům přírody z Prahy.  V dopoledních hodinách odchytili v krčské nemocnici mládě muflona, které mělo zlomenou zadní končetinu. O zraněném zvířeti je informoval zaměstnanec nemocnice.
 
Zvířecí záchranka, kterou Český svaz ochránců přírody v Praze provozuje, dorazila na místo v dopoledních hodinách. Její zaměstnanci po chvilce zraněné zvíře objevili a pomocí sítě jej odchytili. Bližší prohlídka ukázala, že mladá samička muflona má zlomenou zadní levou končetinu. Záchranáři jí odvezli k veterinární lékařce MVDr. Pavlíně Hájkové, která muflončeti vyrobila dlahu a zlomeninu tak zafixovala. Podala mu také léky proti stresu. Záchranáři poté ošetřené zvíře odvezli do záchranné stanice v Pátku u Poděbrad, kde se postarají o její další léčbu. Pokud vše dobře dopadne, mohla by se po několika týdnech vrátit zpět ke stádu.

Tato mufloní slečna je v letošním roce již druhým muflonem, který se dostal do péče záchranářů z Českého svazu ochránců přírody v Praze. Prvním přijatým muflonem bylo osiřelé mládě, které bylo nalezeno ve Štěchovicích.

V areálu Thomayerovy nemocnice žije dlouhodobě velké stádo muflonů, které pochází z blízkého Krčského lesa. Záchranáři z Českého svazu ochránců přírody letos do těchto míst vyráželi pro muflona již jednou. Ten měl na první pohled také poraněnou nohu. Po bližším ohledání veterinářem se však ukázalo, že se jedná o vrozenou vadu se kterou se zvíře naučilo bez větších problémů žít.

Od července tohoto roku nedostáváme za záchranu zvířat v Praze žádné peníze. Pro další činnost zvířecí záchranky je proto nesmírně důležitá podpora veřejnosti! Chcete-li podpořit záchranu zraněných a jinak postižených volně žijících živočichů, kterou Český svaz ochránců přírody v Praze koordinuje, pošlete, prosím, svůj dar na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi č. 33 55 33 22 / 0800, var. symbol platby: 1111
Více informací: www.zvirevnouzi.cz či www.praha.zachranazvirat.cz

Generálním partnerem Národní sítě záchranných stanic je Nadace České spořitelny.