Zašít lze kde co. Třeba i čápovi zobák.

Obrovské štěstí měl handicapovaný čáp Jindřich, stálý obyvatel záchranné stanice ve Vendolí, kterého nadcházející jaro vyburcovalo ke stavbě hnízda a jeho obraně.

Současné teplé počasí už nenechá nikoho na pochybách, že jaro už je opravdu tady. Na závan čerstvého jarního vzduchu, návrat tažných ptáků a další nepřehlédnutelné projevy jara zareagoval čapí samec Jindřich a pustil se do stavby hnízda s touhou nalákat na něj potencionální matku svých potomků.
To, že bujná jarní krev Jindřichovi v žilách přímo klokotá, se projevilo ovšem také tím, že po všem živém, co se v jeho teritoriu objevilo, neúprosně cvakal zobákem. Obrana teritoria vyústila až v hrůzostrašně vypadající zranění! Pracovníci stanice Jindřicha nalezli zakrváceného a s ošklivě rozštíplým zobákem.
„Mnohdy přijímáme zvířata s opravdu kuriózními zraněními. Náš pan veterinář má s nejrůznějšími zraněními našich pacientů velké zkušenosti. Podélně rozštíplou spodní část zobáku čápovi odborně sdrátoval. Předpokládáme tedy, že bude moci za krátký čas prožívat jaro se vším všudy“, konstatuje Josef Zelený, šéf záchranné stanice ve Vendolí.
S úrazy volně žijících zvířat se pracovníci záchranných stanic setkávají u svých pacientů nejčastěji. Jen za loňský rok přijali více jak 4500 zraněných zvířat. Jejich návrat zpět do přírody je možný (stanice vypouští každoročně téměř 50 % svých svěřenců), avšak léčba je mnohdy velice nákladná.