Další úspěch: návrat sov do volné přírody!

Ochránci přírody ze záchranné stanice pro poraněné volně žijící živočichy v Makově vypustili 8. července kalouse ušatého a puštíka obecného. Obě sovičky jsou vybaveny miniaturními vysílačkami, abychom mohli sledovat jejich návrat zpět do přírody.

Mladý kalous byl do stanice přijat jako nedospělé mládě ze Strakonic, puštík z Písku. Oba byli pečlivě připravováni na vypuštění do volné přírody.

Pohyb sov je sledován pomocí telemetrie – kalousovi se v přírodě zalíbilo a každým dnem se vzdaloval od místa vypuštění. Usadil se až ve stráni za řekou Otavou, kde má zřejmě dobré podmínky k vyhledávání potravy. Zato puštík je lenoch a zdržuje se stále v těsné blízkosti místa vypuštění. Je také možné, že se v této lokalitě vyskytují mláďata divokých puštíků a jejich společnost náš puštík vyhledává.

Pokud Vám není lhostejný osud zraněných volně žijících živočichů, můžete poskytnout finanční dar na konto 33 55 33 22/0800 nebo poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI na číslo 87777 (platí pro všechny operátory, účtování DMS: 30 Kč, příjemce obdrží 27 Kč, službu provozuje Fórum dárců). Více informací naleznete na www.zvirevnouzi.cz

Zdeňka Nezmeškalová

Více informací

Zdeňka Nezmeškalová
koordinátorka projektu
tel.: 222 516 115
e-mail:

Libor Šejna
záchranná stanice Makov
tel.: 724 090 220

Generální partner projektu Zvíře v nouzi: NADACE ČESKÉ SPOŘITELNY